Hakkımızda

Pâyidar Restaurant

Biz Kimiz?

Akdeniz’in incileri Arsuz ve İskenderun’un tam ortasında, güneşin doğarken gülümsediği, batarken tüm ihtişamı ile günün tüm yorgunluğunu aldığı, derin maviliklerin huzurla kıyısına vurduğu, kalitenin, tecrübenin ve farklılığın hayat bularak, başarıya dönüştüğü Pâyidar Restaurant misafirlerini karşılamaya başladı.
Farklılığı ile adını kısa sürede İskenderun’a duyuran Pâyidar Restaurant‘ın genç işletmecisi Mert Arslan, Başarının yolu önce inanmaktan geçtiğini belirterek genç yaşta gelen başarının hikayesini anlattı. Aile mesleği olan ve çocukluğundan bu yana restaurant işletmeciliği içerisinde yetişen genç girişimci Arslan, Boutique Hotel ve 1. Sınıf Restaurant olarak hizmet verecek Pâyidar ile ilgili “Bölgemizin ihtiyaç duyduğu, insanların kendilerini rahat hissettikleri, ayrılmak istemedikleri bir mekan ile kapılarımızı araladık” dedi.
pâyidar restaurant
pâyidar restaurant

“İşletmemizde istikrarı hedef aldık!”

Restaurant ve Boutique Hotel olarak hizmet vermeye başlayan Pâyidar’da insanların dikkat ettiği en önemli konunun istikrar olduğunu belirten işletmeci Arslan, “Bu işletmeyi kurarken, istikrarı önemsedik. Bizi tercih eden müşterilerimizin her geldiklerinde yeni bir Pâyidar ile değil, özlenen, beklenen ve akıllarda iz bırakan lezzetlerle sabit tatlara önem verdik. Her geçen gün profesyonel ekibimizle beraber menümüzü geliştiriyor, et ve balık kültürünü dünya lezzetleri ile birleştirerek sunuyoruz” diye konuştu.

Maviyle yeşilin buluştuğu işletme

Pâyidar, denize sıfır konumu ve yaklaşık 1500 metre kare bahçesi ile adeta doğanın tüm güzelliklerini barındırıyor. Bahçesinde yıllanmış ağaçların bulunduğu, kıyısına deniz dalgalarının usulca vurduğu Pâyidar, bölgede bir ilki gerçekleştirerek çocuk restaurantını da devreye almıştır. Yetişkin ebeveynler yemeklerini yerken çocuklarına aynı değeri vererek, oyun parkı etrafında dizayn edilen çocuk restaurantında da çocuklar bakıcı ablalar eşliğinde yemeklerini yemektedirler.
pâyidar restaurant
pâyidar

“Bölgenin en iyi şefleri Payidar' da”

Et ve balık restaurantı ile bölgenin ihtiyaçlarına cevap veren Pâyidar’ın en iyi şefleri tercih ettiğini vurgulayan İşletmeci Mert Arslan, “Pâyidar’ı bölgemize kazandırırken en lezzetli ürünleri ortaya çıkaran isimleri tercih ettik. Hem et, hem de balık yemeklerinde bölgenin en güçlü şefleri ve ekibi ile çalışıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana bu anlamda vermiş olduğumuz kararın çok doğru olduğunun farkındayız. Damak lezzeti konusunda bölgemiz insanları çok zevkli ve bilgili. Onları tatmin edebilmek adına ekibimiz yoğun bir çalışma sergilemektedirler. Bu iş komplike bir ekip çalışmasıdır. Şefimizden en alt komisine kadar koordine içerisinde çalışan ekibimizin en önemli amacı memnuniyet ve sürekliliktir” şeklinde konuştu.

Kahvaltıda Pâyidar farkı

Bölgenin en önemli taleplerinden birisinin de hiç şüphesiz kahvaltı olduğunu sözlerine ekleyen işletmeci Mert Arslan şunları kaydetti: “Unesco tarafından Gastronomi kenti olan Hatay’ın kahvaltı kültürünün geliştirilmesi ve doğru sunulması anlamında da Pâyidar önemli katkılarda bulunmaktadır. Bölgeye has ürünlerin, zengin mutfakla birleştirilerek sunulduğu Pâyidar’da hafta içi ve hafta sonu kahvaltı hizmeti verilmektedir. Kara fırınında harmanlanarak, çömleklerde sunulan farklı lezzetler de Pâyidar’ın vazgeçilmezleri arasında yerlerini aldılar. Sonsuzluğu betimleyen ve kalıcı anlamına gelen Pâyidar ismi, işletmenin ana doğasına uygun şekilde seçilmiştir. İnsanların en değerli ve kalıcı anılarını yaşadığı Pâyidar, gün geçtikçe büyüyor. Tamamen rezervasyon sistemi ile çalışan Pâyidar, sürekli yenilenmekte ve taleplere cevap vermektedir…”
pâyidar restaurant